W trosce o pamięć poległych.

W dobie zarazy i wolnego czasu przyszła pora na przeglądnięcie masy zdjeć i opublikowanie kilku z nich, oraz podzielenie się kilkoma zaległymi sprawami. 

W roku 2019, tak jak w roku poprzednim, wzięliśmy udział w akcji sprzątania cmentarzy pierwszowojennych zorganizowanej przez Klub Górski Orły.  Tym razem w doborowej sile 4 osób wysprzątaliśmy pierwszego dnia cmentarze wojenne nr 1 i 2 w Ożennej, a następnie cmentarz nr 4 w miejscowości Grab.  Drugiego dnia mocno wspomagany siłami Klubu Górskiego Orły brałem udział w sprzątaniu cmentarza nr 58 na Magurze Małastowskiej Przysłup. 

Jest mi niezmiernie miło, że osobiście ja i mój skromny portal, zostaliśmy patronami cmentarzy wojennych nr 1 i 2 w Ożennej. Jest to dla mnie ogromna radość, ale też i zaszczyt móc opiekować się tymi ukrytymi w lesie (choć ostatnio mocno wykarczowanym) dwoma zbiorowymi mogiłami żołnierzy (w tym wypadku rosyjskich), którzy na przełomie 1914/15 roku stracili życie na tej obcej dla nich ziemi i pozostali w niej złączeni na zawsze. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań by nie dopuścić do ponownego zarośnięcia i zdewastowania miejsc spoczynku 280 osób.

Pragnę również serdecznie podziękować wszystkim, którzy mi w tym pomagają, a zwłaszcza mojej kochanej żonie. 

« z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.