Cmentarz wojenny nr 111 w Racławicach nie miał tyle szczęścia co inne cmentarze Wielkiej Wojny w powiecie Gorlickim i niestety w obecnym stanie uległ praktycznie całkowitej zagładzie i zapomnieniu. Na fakt ten na pewno wpłynęło jego położenie, nie dość że w lesie, to jeszcze dość daleko od głównej drogi, a do tego stary austriacki znak przy głównej drodze zupełnie dezinformuje poszukujących tego cmentarza – układ drogowy we wsi na przestrzeni 100 lat uległ zmianie, stąd znak ten jedynie pełni funkcję symboliczną.
Smuci ten obecny stan również z powodu tego iż nie jest to pojedyncza mogiła (choć i jej zapomnienie nie byłoby usprawiedliwione), a miejsce ostatecznego spoczynku 118 żołnierzy.
Jak wyglądał pierwotny układ grobów najlepiej pokazuje archiwalny szkic cmentarza
Tabela która jest zamieszczona obok szkicu zawiera jeden bardzo istotny błąd dotyczący liczby pochowanych. Sprawdzając dane zawarte w spisie pochowanych łatwo sprawdzimy, że Austriaków pochowano 68 a nie 78 , natomiast Rosjan na cmentarzu spoczywa 60. Pochowano ich w 14 grobach pojedynczych i 11 zbiorowych.
Niestety z tak wielkiej liczby pochowanych z imienia i nazwiska znamy jedynie dziewięciu żołnierzy armii austro-węgierskiej. Ale co ciekawe spis pochowanych zawiera również informacje o pierwotnych grobach, w których byli oni pochowani.
Według dostępnych dokumentów, rozpoznani żołnierze to:
Paul Lerny, zmarły 29/9/1914 – pochowany w grobie nr 6
Emil Götzl, zmarły 3/5/1915 – pochowany w grobie nr 10
Johann Uchyla, zmarły 3/5/1915 – pochowany w grobie nr 10
Josef Bezdicéh, zmarły 28/4/1915 – pochowany w grobie nr 11
Anton Pochyli, data śmierci nieznana – pochowany w grobie nr 16
Josef Marlinek, data śmierci nieznana – pochowany w grobie nr 16
Anton Hebala, data śmierci nieznana – pochowany w grobie nr 17
Janos Kelemen, data śmierci nieznana – pochowany w grobie nr 18
Franz Moluar, zmarły 6/5/1915 – pochowany w grobie nr 23
Chwała poległym!